Binance | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Binance Borsası

Binance Borsası, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tanınmaktadır. Şu an aktif olarak 6 milyon kullanıcıya sahiptir. Her geçen gün kullanıcı sayısı katlanarak artmaya devam eden Binance, kripto para ve bitcoin dünyası içerisinde önemli bir konumda bulunmaktadır. Çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlamaktadır. Kripto para dünyası içerisinde global markaların en önemlilerinin başında gelen Binance, kripto para yatırımcılarının da en çok ilgisini çeken kripto para borsası olmayı başarmaktadır. Kullanıcı dostu hizmet yapısı, kripto para platformları arasında da her geçen gün öne çıkmasını kolaylaştırmakta, konumunu sağlamlaştırmaktadır.

Binance Nedir?

Dünyanın hacim bakımından karşılaştırıldığında en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance, birçok rakibi geride bırakmaktadır. Bitcoin ve kripto para alanında yatırım yapmak isteyen şirketler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çin asıllı bir altcoin borsası olan Binance, en yüksek işlem hacimlerine ve likiditeye sahiptir. Çok kısa bir süre içerisinde işlem yapılmasına imkan tanıyan Binance, her zaman her türlü coin alımına veya elinizdeki coinlere alıcı bulmanıza imkan tanımaktadır. Listeleyeceği coinleri büyük bir titizlikle seçen Binance içerisinde dolandırıcı coinlerin kendisine yer bulamaması sebebiyle de birçok yatırımcının ilk tercihleri arasında yer aldığı bilinmektedir.

Binance ana sayfası içerisinde yer alan sağ üst kısımdaki “Kayıt Ol” düğmesine tıklayıp e-posta ve şifre ile hızlı, kolay bir başlangıç yapılması mümkündür. Buradan devam ettiğinizde hızlıca Binance üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından kripto para ticareti yapmanız için sistem sizlere izin vermektedir.

Binance Ne Zaman Kuruldu?

Bir çok çeşit kripto para alım satım işlemi yapılabilinmesi için kurulan Binance borsası, 2018 yılında en fazla işlem hacmine sahip dünyanın en büyük kripto para borsası olmuştur. 2013 yılında kripto para cüzdanı ekibinin 3. üyesi olarak Blockhain.info’ya katılarak kripto para dünyasına giriş yapmıştır. Piyasaya girerken Binance coin BEP2 tabanlı yeni nesil güncel blockchain ağı olarak kripto para piyasasına sürülmüştür.

Binance Kurucusu Kim?

Binance’nin sahibi Changpeng Zhao adında Çin’den Kanada’ya göç etmiş bir girişimcidir.

Binance hakkında bilgi sahibi olmak isteyen yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında Binance sahibi kim sorusu gelmektedir. Çinli bir girişimci tarafından kurulan Binance kurucusu ve CEO’SU Changpger Zhao (CZ)’dur. Sadece 6 ay içerisinde milyar dolar değerine ulaşan Binance kurucusu da son yıllarda adından en çok konuşulan isim olarak dünya genelinde ön plana çıkmaktadır. 180 günde dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Zhao, zaman zaman yaptığı açıklamalarla da sık sık gündeme gelmektedir.

Binance Hangi Ülkenin?

Binance’in dünyanın birçok farklı yerinde ofisleri bulunmaktadır. Çinli - Kanadalı bir işletme olarak bilinen Binance, 2017 Eylül ayında Çin merkezli bir borsa olarak kurulmuştur. Çin Hükümeti’nin kripto para ticaretine yasak getirmesinin ardından Japonya’ya taşınan Binance, Japonya’da meydana gelen kripto para dünyası ile ilgili düzenlemelerin ardından Malta’da ofis açtı. Bu nedenle Binance hangi ülkenin sorusuna net bir yanıt vermek mümkün değildir. Uzmanlar tarafından Binance Çin borsası olarak kabul edilmektedir. Kripto para borsası içerisinde en büyük hacme sahip olan Binance, kaynaklarda genel merkezi olarak Malta görünmektedir. Günümüzde de Binance Borsası nerede sorusuna Malta olarak yanıt vermek mümkündür. En büyük kripto para borsalarından biri olma konusunda da sağlam bir konuma sahiptir ve büyük ihtimalle gelecekte de en büyük kripto para borsası olarak kalmaya devam edecektir.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM