fbpx
Saat
Dakika
Saniye

Fırsatı kaçırma, kazanmaya hemen başla!

Paramızı Bitcoin mi Yoksa Altcoinlere mi Yatırmalıyız?

İlk çıkan dijital para birimi Bitcoin’di. İlk çıktığı sıralarda yalnızca kısıtlı işlemler için kullanılıyordu. Bitcoin mi yoksa altcoin mi sorusuna yanıt verebilmek adına, aslında Bitcoin para biriminin geçmişinden kısaca bahsetme gereği duyduk.

2009 yılında ilk dijital para birimi olarak ortaya çıktı. Satoshi Nakamoto adlı birisi tarafından “A Peer to peer Electronic Cash System yani Eşler arası bir elektronik nakit sistemi” adlı makale ile de tüm dünyaya duyuruldu.

Dijital paraların asıl gücü Blockchain adı verilen bir sistemle sağlanacaktı. Çünkü ilk çıktığı zamanlarda 1 Bitcoin ile yalnızca bir pizza siparişi verilmişti. Şimdi düşünün o paraya kaç tane pizza alabileceğinizi…

Basit Bir Hesap Yapalım

Gelelim sorumuzun cevabına…

Artık günümüzde dijital paraya olan güven ve talep arttı. Ancak aynı zamanda büyük bir bilgi kirliliği de söz konusu.

Dolayısıyla dijital para yatırımı yapmak isteyenler, hangi para sistemine güveneceklerini bilmiyorlar. Daha doğrusu hangi dijital paranın daha çok getirisi olduğunu merak ediyorlar.

Dünyada şu anda 5 binin üzerinde kripto para çeşidi var ve sayıları her geçen gün artıyor. Ancak borsada işlem gören dijital para çeşidi yalnızca 100-200 adet civarında. Dolayısıyla yatırım yapmak isteyenleri ilgilendiren yalnızca borsada işlem gören kripto para çeşidi olacak. Bunu bir kenara not alalım.

Borsada ise en fazla talep gören ve üzerine en fazla yatırım yapılan 20 kripto para türü var.

Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin, EOS, Tether bu para birimlerinden bazıları…

Gelin bir örnekle hangi en iyi altcoin seçimini yapacağınıza yakından bakalım.

Diyelim ki elinizde 200 dolar var ve bu parayı kripto paraya yatıracaksınız. Önce Bitcoin yatırımı ile başlayalım.

Şu anda bir Bitcoin değeri yaklaşık olarak 35 bin dolar. 200 dolar ile bugün yalnızca 0,0057000 satoshi değerinde Bitcoin satın alabiliriz. Yani yaptığımız yatırım, Bitcoin para biriminin değerine göre çok az olacak.

10 gün sonra Bitcoin’in değerinin 36 bin dolar olduğunu varsayalım. Elimizde 10 gün önce 0,0057000 satoshi vardı. 10 gün sonra sattığımızda elimizdeki paranın değeri 0,0065000 satoshi oldu. Yani biz 10 gün boyunca 231 dolar para kazanmış olduk. Yani 31 dolar kar elde etmiş olduk.

Bu sefer aynı süreçte herhangi bir altcoine yatırım yaptığımızda neler olacağına yakından bakalım.

Tabi ki birçok altcoin olduğundan daha önceden bahsetmiştik. Biz bu para birimlerinden “Pearl” adlı para birimini seçmiş olalım. Bu para biriminin değeri 0,026 dolar. Örnek olması açısından herhangi bir zamandaki birim değerini aldık.

200 dolar ile biz 7692 adet Pearl alabiliriz. Aldığımız günün ertesi bu para birimini 0,027 dolara sattığımızı düşünelim. Düşünelim diyoruz aslında, altcoinlerde artış ve azalış gerçekten de bu seviyelerde.

Yani biz bir günde elimizdeki 200 dolarlık Pearl para birimini sattığımızda, 8 dolar kar elde etmiş oluyoruz. 10 günde ise bu rakam 80 dolar yapar.

Altcoinler daha karlı

Örneklerde de gördüğünüz gibi altcoinlere yatırım yapmak daha karlıdır. Bu yüzden www.isternet.com sitemize üye olarak değerli Altcoin yatırım eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

İnternet üzerinden bitcoin uzun vadede ne olur? gibi yüzlerce soru alıyoruz. Eğitimlerimiz sayesinde doğru analizler yaparak tüm bu sorulara kendiniz cevap bulabilirsiniz. 

Bitcoin ve altcoinler hakkında en doğru bilgiler için bizi takipte kalın ve daha çok kazanın.